Lavazza – wysoka jakość i unikalny smak

Kawa lavazza jest dla wielu osób symbolem najlepszej włoskiej kawy. Jej początki datuje się na koniec XIX wieku. To oznacza, że jako społeczeństwo możemy się nią cieszyć już od ponad 100 lat. Jej twórcą jest Luigi Lavazza, który na pewnym etapie życia postanowił, że produkcja kawy będzie jego głównym zajęciem.

Tradycja i profesjonalizm

To, co do dziś wyróżnia kawę Lavazza w sklepie Bee, to stosowanie mieszanek ziaren różnych odmian. Do tego dochodzi używanie nowoczesnych rozwiązań i technologii, co sprawia, że jest ona dzisiaj najpopularniejszą kawą we Włoszech. Jednak jej smak, aromat i moc znajduje uznanie na całym świecie. Obecnie można ją zakupić w ponad 130 krajach. Jaki sekret tkwi w kawie lavazza? Mieszanki tego napoju w dużej mierze są cenione za profesjonalizm oraz bogatą tradycję. Poza tym sam fakt, że można ją przyrządzić na różne sposoby, też nie jest bez znaczenia. Do najpopularniejszych wariantów lavazzy zalicza się Crema e Arona i kawę ziarnistą Lavazza Qualita Oro.

Szeroki wybór i wysoka jakość

Kawa lavazza cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które przyrządzają ją w zaciszu domowym w ekspresie automatycznym. Niektóre jej odmiany, takie jak ziarnista Lavazza Gran Espresso czy Lavazza Pienaroma to specjalne mieszanki gastronomiczne, używane w restauracjach i kawiarniach. Wchodzą one w skład sztandarowych produktów tego typu. Decydując się na zakup kawy lavazza warto korzystać z usług internetowych sklepów ekologicznych. Zazwyczaj posiadają one najszerszy wybór tych wyrobów oraz zapewniają ich wysoką jakość.

Mieszanka arabiki i robusty

Kawa lavazza to najczęściej mieszanka arabiki i robusty. Jeśli potrzebujemy kawy delikatnej i aromatycznej, to warto sięgnąć po tę wersję, która posiada w swojej treści niewiele robusty, natomiast ma dużą porcję arabiki. Jeśli jednak ktoś potrzebuje mocnej kawy, by należycie funkcjonować od samego rana, to zdecydowanie zaleca się mieszankę z większą ilością robusty. Dla osób o bardziej zrównoważonych potrzebach jest lavazza, zawierająca 50 % arabiki i 50% robusty.