Jak wybrać dobrej jakości kawę?

Kawa jest dostępna w bardzo wielu różnych sklepach. Na półkach jest mnóstwo gatunków, zarówno kawa czarna ziarnista, mielona, w kapsułkach, rozpuszczalna, zielona czy specjalna dla baristów. 

Sklepy z kawą 

Na rynku spożywczym jest bardzo wiele sklepów, w których dostępna jest kawa. Należy zwracać uwagę na gatunek kawy, stopień palenia, a także różne dodatki. Klienci najczęściej kupują kawę ziarnistą lavazza, ponieważ można ją samemu zmielić. Poza tym wsypuje się ją do ekspresu i przygotowuje świeżą i dobrą kawę. W dużych miastach dostępne są sklepy markowe z kawą, w których można dostać oryginalne kawy z Azji, Europy czy Ameryki Południowej. Dobrym pomysłem jest kupowanie kawy bezpośrednio z palarni, ponieważ zachowuje wówczas najwięcej aromatu. W tradycyjnych sklepach można kupić kawy paczkowane, w różnych opakowaniach, zarówno 100 gramowych, jak i 500 czy 1000 gramowych. Są one dobrze zapakowane, jednak gdy się paczkę otworzy należy kawę przechowywać albo w słoiku albo w specjalnej puszce. 

Kawa do domu 

Do domu kupuje się kawę znanych marek, jakie na rynku można spotkać. Są to bardzo znane firmy, które mają renomę również na całym świecie. Można je kupić nie tylko w sklepie spożywczym, ale również w internecie, na aukcjach czy sklepach renomowanych. W domu przydaje się dobrej jakości sprzęt do parzenia kawy, między innymi ekspres, w którym można zrobić nie tylko czarną kawę. Można w nim zaparzyć kawę macchiato, latte, białą oraz Lavazza wysoka jakość cappuccino. Warto odwiedzać znane kawiarnie, aby przyjrzeć się, co jest potrzebne do zaparzenia kawy. Kawa musi być dobra gatunkowo, dlatego warto zainteresować się, skąd pochodzi, a także gdzie znajduje się palarnia. Dla osób interesujących się zdrowym stylem życia są dostępne tak zwane zielone kawy, które mają więcej wartości odżywczych. Obecnie nawet sklepy ze sprzętem agd sprzedają jako dodatek kawę w różnych opakowaniach. Kupując kawiarkę czy ekspres do kawy, można otrzymać kilogram kawy jako zapas na kilka tygodni. Potrzebne będą również kapsułki, aby zrobić kawę jeszcze szybciej, gdy przyjdą niespodziewani goście.